pátek 12. října 2018

Komiksy a série pro úplné začátečníky | Tady superhrdiny nehledejte.

Pro člověka, co držel v ruce naposledy Čtyřlístek nebo Rychlé Šípy může být docela těžké zvolit ten správný komiks. Současné trendy v kinech nás nutí sahat hlavně po Marvel, ale buďme k sobě upřímní - to, co vyšlo v češtině je většinou dost průměrné, nehledě na to, že dostat se do tak velkého superhrdinského universa přes nějakou jednohubku, je více než matoucí. Pak se nemůžeme divit, že se bude někdo schopný do krve hádat o tom, že "zakladatelem Avengers je Captain America". Teď ale úplně opustíme běžné superhrdiny a podíváme se na komiksy, které podle mě opravdu stojí za to a doporučila bych je i začínajícímu komiksovému čtenáři. Zámek a Klíč | Joe Hill, G. Rodriguez | Comics Centrum

Hned na úvod musím zmínit jednoho z mých nejoblíbenějších autorů vůbec. Joe Hill je, stejně jako jeho otec Steven King, mistrem hororu. Možná jste na jeho romány nebo povídkové knihy už narazili, ale o téhle skvostné komiksové sérii dosud nevěděli. Děj se odehrává v Nové Anglii a klíčů bude v průběhu opravdu více než dost. Série je kompletně v češtině a více informací zjistíte přímo na webu nakladatele.


Hilda | Luke Pearson | Paseka

Nenechte se zmást prvním dojmem, Hilda určitě není pouhým komiksem pro děti. Svým způsobem je její kouzlo porovnatelné třeba s Malým princem, kterého také víc docení starší čtenář. Hilda je roztomilá modrovlasá postavička, zasazená do prostředí severské mytologie. Nebudou tedy chybět trollové, trpaslíci a hlavně spousta a spousta magických věcí. Nyní už Hilda běží i jako seriál na Netflixu. Více info zde.


Cestopisné komiksy Guy Delisleho | BB Art

Guy Delisle je vynikající animátor a tedy i ilustrátor. Jeho komiksy jsou autobiografické, zachycují jeho cesty po různých zemích a posléze taky "rodičovskou dovolenou", kterou trávil společně s prckem a manželkou, která pracuje pro lékaře bez hranic, v různých zemích. Komiksy mají velkou výhodu v tom, že se z nich i mnohé dovíte o vládním fungování nebo třeba turismu.


Myší Hlídka | David Petersen | Comics Centrum

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria.
Příběh sleduje dobrodružství tří nejlepších členů Hlídky – Borise, Justýna a Straše – na výpravě za odhalením zrádného spiknutí. Mrněte na stránky nakladatele.Na další se podíváme zase příště. Jaké komiksy byste doporučili vy? 

Žádné komentáře:

Okomentovat