pondělí 16. dubna 2018

Největší retro arkádová herna a muzeum ve střední Evropě | Arcadehry
Pokud jste doma pařili hry jako starý Mortal Kombat, Golden Axe nebo Bomberman, případně jste na poutích místo kolotočů vyhledávali maringotky s Terminátorem a Jurským Parkem, pak vaše srdce zaplesá. V malé vesnici kousek od Prahy se nachází dřevěná stodola, která je až po okraj naplněná tím nejlepším, co se dalo hrát.

Přestože Arcadehry se primárně nazývají muzeem, nemusíte smutně očekávat, že vaše nejoblíbenější automaty uvidíte jen za tlustým sklem. Tady je to právě naopak. Tohle muzeum bude bavit mladé i starší, protože každý exponát, který zrovna neprochází údržbou netrpělivě čeká, až ho vyzkoušíte. V současné době je v herně téměř 170 automatů a na úplný seznam se můžete podívat přímo na stránkách zde.

Za základní vstupné 250,-/den (případně pak zvýhodněné pro mládež, předškoláky nebo při návštěvě těsně před zavíračkou) získáte neomezený vstup do celé herny, mincovníky v automatech tady neplatí. V prostorech se nachází taky pár stolů, kde můžete v mezičase sníst svačinu, nebo si zahrát třeba svoji deskovou hru.

Arcadehry mají otevřeno o víkendech a vybraných svátcích, vždy je lepší se informovat přes jejich webové stránky nebo facebook. Můžete využít i možnost zarezervovat si hernu celou jen pro svoji partu, ale upřímně, i když jsme tam byli s dalšími padesáti lidmi, nikdo se necítil stísněně ani neměl nouzi o místo ke hraní. Návštěvu vřele doporučuji.


foto: FantasyGate, Arcadehry

Žádné komentáře:

Okomentovat