úterý 10. dubna 2018

Arkwright Integral


Velkoformátová kniha o 608 stranách, bude obsahovat grafické romány Dobrodružství Luthera Arkwrighta a jeho přímé pokračování Srdce Impéria. Jejich autorem je britský výtvarník Bryan Talbot, který prvně jmenovanou knihou položil základy pro vznik moderních komiksů pro dospělé – grafických románů. Toto dílo se řadí mezi zásadní počiny v historii komiksu. 

Ve svých dvou arkwrightovských románech spojuje Talbot science fiction, steampunk i fantasy do jednoho neuvěřitelného celku, doplněného dechberoucí kresbou.

V první knize je cestovatel mezi paralelními světy, agent světa Para 00-00-00, člověk bez minulosti, Luther Arkwright vyslán, aby ve světě Para 00-72-87 vytvořil vhodné podmínky pro zákrok Rozkolníků a umožnil tak vystopování jejich základny. Ale nic není takové, jak se na první pohled může zdát.

Děj Srdce Impéria se odehrává o dvacet tři let později. Princezna Viktorie má za sedm dní slavit narozeniny, a celé Britské impérium se chystá na velkolepé oslavy Dne vítězství. Začíná se však vynořovat spousta nezodpovězených otázek, například kam se poděl její otec Luther Arkwright?
„Velkolepé dílo o paralelních světech, které doslova předběhlo svou dobu.“   Neil Gaiman
Svazek obsahuje: 
- Dobrodružství Luthera Arkwrighta 
- Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta 

- 608 černobílých a barevných stran 
- vyšší kvalitu tisku díky novému zpracování podkladů z prvního vydání 
- velkou redakční úpravu původních překladů - řadu doprovodných článků, vysvětlivek a bonusového materiálu - předmluva pro české čtenáře od Bryana Talbota 
- unikátní číslo výtisku 
- speciální stranu se jmény všech kupujících


V knize Art Of Bryan Talbot (vydavatelství NBM, New York 2007) bylo české vydání označeno jako absolutně nejlepší, a sám Bryan Talbot byl s podobou knihy natolik spokojen, že dokonce přislíbil napsat pro toto nové kolosální vydání speciální předmluvu a již dvakrát (roku 2006 a 2008) přijal pozvání Comics Centra a navštívil Českou republiku.

Autoři: Bryan Talbot
Překlad: Dana Krejčová
Váha: 3,4kg
Rozměry: 245 x 325 x 50 mm
ISBN: 978-80-88152-49-1Cena: 2 200,- | 82 
Věkové doporučení: 16+

Knihu si můžete předobjednat zde, plánované vydání je konec června 2018

Žádné komentáře:

Okomentovat