pondělí 12. března 2018

Monster Hunter world: jak si usnadnit začátek

Ten, kdo už Monster Hunter zkusil, určitě zjistil, že hra ho najednou vyplivne do velikého světa s obrovskou spoustou možností, co dělat. A pokud vás na začátku nezasvětí už hrající kamarád, hrozí nebezpečí, že hru buď vyhodíte nebo vrátíte zpět do obchodu, odkud jste ji přinesli. Takže - jaké banality bych si přála vědět hned ve chvíli, kdy jsem hru začala hrát?


| Trojka u kola aneb bounties, investigation a další

V prvním patře města Astera najdete tyhle tři dost důležité lidi. Můžete si u nich registrovat bounties, tedy většinou jednoduché úkoly, které plníte zároveň s tím, že zabíjíte a chytáte příšery a sbíráte různé suroviny a tak dále. Bounties mějte vždy zaregistrované všechny, které se vám do volných slotů vejdou. Ve chvíli kdy něco splníte, choďte si pro odměny a zase volné sloty zaberte novou výzvou. Určitě je super začít s tím hned, jak se vám tahle trojka otevře. 
Investigations je výborný způsob, jak dostávat materiál z příšer. Za splnění dostáváte odměny navíc a ještě k tomu je můžete opakovat několikrát dokola. Pouze pozor na to, že investigací můžete mít "jen" 250 a poté se vám starší začnou automaticky mazat. 


| Ecological Research

Malý týpek na velké hromadě knížek je někdo, za kým musíte a chcete pravidelně chodit. Vyplatí se u něj zastavit hned poté, co splníte quest nebo se vrátíte z expedice. Uloží se vám u něj nová monstra, které jste vystopovali, objevujete jejich slabiny i zjistíte, kolikrát už jste dané monstrum chytili, zabili nebo jestli máte vytouženou korunku. Na něj pak navazuje váš deník ->


| Hunter´s notes

Vše o příšerách, co jste nevěděli a určitě občas cpali do google, najdete ve svém deníčku, který můžete otevřít kdykoli a kdekoli přes třetí záložku tlačítka options.


| uklízet a chystat

Opravdu důležité je nezapomenout koukat na svůj inventář. To, co nosíte s sebou na questy má omezenou kapacitu a pokud si to zaplácáte věcmi, co nepotřebujete, nebudete už moci nic sbírat bez toho, abyste něco vyhodili. Stejně tak si před questem zkontrolujte počet lektvarů a dalších věcí, které byste mohli potřebovat. Vyzdvihla bych i dung a flash pot, co se hodí mít vždy u sebe. Pokud se vám začne prát více příšer najednou, stačí po té nesprávné házet trochu hnoje a bude se chtít vzdálit. Flash naopak příšeru může oslepit, což vám může přinést potřebných pár vteřin nebo ji dostat ze vzduchu. Obě věci jednoduše čtverečkem nabijete a střílíte ze svého praku.
Nezapomeňte, že pokud vám něco při questu dojde a nutně to potřebujete, stačí se dostat zpět do campu a doplnit nebo vyrobit si to ze svého item boxu, který najdete ve stanu.


| Závěrem

Nezapomeňte se před každým questem najíst v kantýně, ať už ve městě nebo přímo v campu. Nezapomeňte si ochočit prasátko. Nezapomínejte ani na svého Palica. Ale těch věcí je prostě tak hodně, že na ně přijdete časem. Co je asi nejdůležitější - zkuste přemluvit někoho, ať jde do hry s vámi. Hned je vše zábavnější a lepší.


Žádné komentáře:

Okomentovat